ZEI Hall of Fame

Master of European Studies

Tarik Aksoy (Turkey)

Rewan Ammar (Egypt)

Adeyemi Adeniyi Badero (Nigeria),

Christian Bardales (USA)

Petra Dumancic (Croatia)

Bariscan Gülay (Turkey)

Verena Hammes (Germany)

Kwan Lok Alan Ho (Hong Kong)

Inga Kleffmann (Germany)

Jette Knapp(Germany)

Nikolas Kockelmann(Germany)

Putri Maha Lima (Indonesia)

Muhammad Murad (Pakistan)

Milena Perosevic (Montenegro)

Yildirim Pirinc (Germany)

Clara Prip (Denmark)

Selma Rapi (Albania)

Phuangphit Sukpunaphan (Thailand)

Luisa Fernanda Agudelo Blandon (Colombia)

Alexandra Janecek (USA)

Maram Al-Khatib (Jordan)

Josef Jerke (Germany)

Subrata Banerjee (India)

Nikola Jokic (Bosnia and Herzegovina)

Kwan Yin Chan (Hong Kong)

Tanisha Jugran (India)

Colin von Ciriacy-Wantrup (Germany)

Imdat Karakoc (Turkey)

Seyma Demirhan (Turkey)

Gabrielle Lopez (Germany/Philippines)

Jean-Vladimir Deniau (France/Austria)

Maria Javiera Moya Becerra (Chile)

Desislava Ekzarova (Bulgaria)

Cillian O'Gara (Ireland)

Sabrina Ferraz Guarino (Italy/Brazil)

Tea Qendrai (Albania)

Pinsiri Bandara Godamunna (Sri Lanka)

Dewi Idam Sari (Indonesia)

Amira Grotendiek (Germany)

Iris Stafa (Albania)

Natalie Hungate (USA)

Abdul Basir Shagewal (Afghanistan)

Albert Lee Angeles (Philippines)

Idda Repha Awiti (Kenia)

Felicia Badalova (Moldova)

Anil Bhandari (Nepal)

Subhadip Biswas (India)

Veronika Maria Cieslak (Germany/Poland)

Rim Dawa (Syria)

Jessica Gaitskell (Germany)

Austin Gonzales (USA)

Javier González López (Spain)

Meral Karaaslan Erzurum(Turkey)

Fatou Binta Jula (Germany)

Yashneira Lalia (Philippines)

Ravi Khanal (Nepal)

Yuliya Mysko (Portugal)

T K Abdul Latheef (Canada)

Katarzyna Nowicka (Poland)

Gabriela Alexandra Moita Minervino
(Portugal/Brasil)

Abhishek Tiwari (India)

Bonan Shan (China)

Halime Türköz (Turkey)

Patrick Tonissen (USA)

Khushhal Yousofi (Afghanistan)

Yi Wang (China)

Rohit Zutshi (India)

Arwa Al-Qahtani (Saudi Arabia)
Nicole Ayo von Thun (NewZealand)

Nadia Aulia Arifin (Indonesia)

Edmon Bejanian (Iran/Armenia)
Faith Gabriel (Nigeria)
Ashley Goossen (USA)
Ayse Yalova Gökce (Turkey)
Min-Chun Hsu (Taiwan)
Joseph Hughes (USA)

Rim Kallel (Tunisia)

Carmen-Geta Kaiser (Romania)

Aashish Kamal (India)

Marko Kostic (Serbia)
Teodora Ladjic (Montenegro)

Renjith Thampan (Qatar)

Carolina Paz Guzman Alvarez (Chile)

Kateryna Petrychenko (Ukraine)

Cristina Palii (Moldova)

Maija Pusinska (Latvia)

Michèle-Agnes Schlautmann-Siegers (Germany)

Malin Berg von Linde (Sweden)

Lindsey Brown (United Kingdom)

Kyle Buchli-Kelly (Canada)

Wilson W Chou (USA/Taiwan)

Aiveen Donnelly (Ireland)

Kim Förster (Germany)

Natalija Gjergjeva (Macedonia)

Seniye Gül Yildirimkaya (Turkey)

Jovana Gudzic (Serbia)

Grace Harper (Australia)

Mariama Ndow Jarju (The Gambia)

Julia Kannengießer (Germany)

Katharina Kant (USA)

Sanni Kunnas (Finland)

Jiyain Liu (China)

Brittney Marzullo (USA)

Susanna Novick (USA)

Luz Nalliby (Columbia)

Ksenija Nikolic (Croatia)

Genevieve Odamtten (Ghana)

Ignatius Oli (Nigeria)

Jariya Raithel (Thailand)

Hannah Sanders (Germany)

Kritika Singh (India)

Liska Wittenberg (USA/Germany)

Hacer Merve Ayvaz (Turkey)

Christina Bonhoff (Germany)

Federico Bowen (New Zealand)

Marina Bulatovic (Serbia)

Lamin Dampha (The Gambia)

Caleb Fagade (Nigeria)

Liudmila Fisciuc (Moldova)

Dennis Flück (Germany)

Maria Kapiniaris (Australia/Greece)

Sabine Klasen (Germany)

Balázs Kubinszky (Hungary)

Aliaksandra Liakh (Belarus)

Carla Manzanas Parra (Spain)

Sasa Mester (Serbia)

Carolin Pütz (Germany)

Hannah Radzko (Belarus)

Matteo Scotto (Italy)

Guillermo Sulub (Mexico)

Ekaterina Tumanyan (Russia)

Nikola Veselinovic (Serbia)

Julija Vitanova (Macedonia)

Anja Abramovic (Montenegro)

Nasima Akaloo (Trinidad and Tobago)

Michael Amoah Awuah (Ghana)

Grigoriani Bougatsa (Greece)

Kevin Butkovsky (USA)

Annabel Ruth Edevbie (Nigeria)

Sarah Gansen (Germany)

Anna Francesca Giachin (Germany)

Johanna Leufke (Germany)

Julian Wilhelm Marenbach (Germany)

Yasemin Mentes (Turkey)

Dragan Momčilović (Serbia)

Thomas Panayotopoulos (Greece/Germany)

Deepak Raj Pandaya (Nepal)

Anna Pokorna (Czech Republic)

Adam Ryckaert (USA)

Robert Stüwe (Germany)

Tornike Sulaberidze (Georgia)

Hong Tian (China)

Micol Visciano (Italy)

Mirsad Vitia (Albania/Kosovo)

Silvia Vlasseva (Bulgaria)

Walid Barakat (Egypt)

Relja Bozic (Serbia)

Petru Butmalai (Romania)

Tanguy Danzé (France)

James Dittrich (USA)

Grisel Fernández Ángel (Spain)

Kamo Gabrielyan, (Armenia)

Julius Nadeem Gill (Pakistan)

Risto Gjorgjiev (Macedonia)

Yasen Gyurov (Bulgaria)

Raija Hawly (Germany)

Max Jan Kemperink (Netherlands)

Erika Ruth Koerner (USA/Germany)

Khamini Kordes (Germany)

Maja Kranj (Slovenia)

Yi-Ching Lee (Taiwan)

Emine Bengi Lostar (Turkey)

Sofija Nikolic (Serbia)

Valeria Petaeva (Czech Republic)

Marion Schlotmann (Germany)

Elvana Tafilaku (Albania)

Branko Vucinic (Serbia)

Christina Wunder (Germany)


Muratcan Akel (Turkey)

Deniz Akkus (Turkey)

Monica Genoveva Albrecht (Romania)

Danijar Amat (Germany)

Hana Bartakova (Czech Republic)

James Nicholson Bowers (United Kingdom)

Minkook Choi (South Korea)

Pukhraj Choudhary (India)

Erna Daskewitsch (Germany)

Olimpia Dumitru (Canada/Romania)

Johann Fehling (Germany)

Viola Huth (Germany)

Hivin Jabo (Syria)

Li Jiang (China)

Nenad Kovacevic (Serbia)

Dorota Kozubovska (Lithuania)

Bing Li (China)

Ana Mikacic (Croatia)

Marie Sophie Ruth Quecke (Germany)

Eduard Rehl (Germany)

Juliane Roth (Germany)

Jana Sadirov (Russia)

Oscar Sandoval (Mexico/USA)

Anna-Lena Schröder (Germany)

Flandra Syla (Albania)

Teja Normann Teufel (Germany)

Pagona Tsormpatzoudi (Greece)

Marko Vujacic (Serbia)

Sally Watkins (Australia)

Sarah Jane Wing (United Kingdom)

Boban Zunic (Montenegro)

Orce Bonev (Macedonia)

Mila Brnovic (Montenegro)

Ianire Cobeaga Belausteguigoitia (Spain)

Colin Coté (USA)

Ahlam Elyassir (USA/Germany)

Caroline Eriksson (Sweden)

Gao Fangfang (China)

Isabel Fienhold (Germany)

Nora Fritzsche (Finland/Germany)

Béatrice Geiger (France/Germany)

Iwo Hidzow (Poland)

Seija Josephina Kesper (Germany)

Desislava Kraleva (Bulgaria)

Anes Makul (Bosnia)

Liudmilla Myachkova (Russia)

Joachim Thobias Nyingo (Tansania)

Elisabeth Reichetseder (Austria)

Dominique Henriette Roch (Germany)

Tomás Rovnák (Slovakia)

Jadranka Simons (Germany)

Astar Sobol (Israel)

Katia Taipale (USA)

Carina Waidhofer (Austria)

Theresa Wiesboeck (Germany)

Malte Tim Zabel (Germany)

Adaku Apugo (Nigeria)

Johannes Böhmer (Germany)

Kicheon Choi (South Korea)

Sandra Dennis (USA/Germany)

Valentina Andreea Dimulescu (Romania)

Ana Dobrosavljevik (Macedonia)

Chiara Donadoni (Belgium/Italy)

Burak Erdinç (Turkey)

Alena Falathová (Czech Republic)

Ana Isabel Ferreira da Silva (Portugal)

Patricia Fontaneda (Spain)

Martine Fulbert (France)

Enzhe Finaisovna Gareeva (Russia)

Phillip Green (USA)

Juan Carlos Iniesta Corbacho (Spain)

Margaux Laspeyres (Germany/France)

Martin Lerch (Germany)

Ka Wai David Wilck Leung (China)

Parul Lihla (India)

Susana Lin (Spain)

Denise Martins Silveira (Brazil)

Christina Osusky (Germany)

Blanka Regeny (Romania/Germany)

Claudia Rommel (Germany)

Angélique Solomonides (Cyprus/France)

Lorenzo Torti (Italy)

Nikola Zivkovic (Serbia)

Genevieve Margaret Baer (USA)

Hana Balajková (Czech Republic)

Anina Bubek (Germany)

David Frank Coelho (USA)

Emanuela Dimova (Macedonia)

Sebastian Ehreiser (Germany/USA)

Stefanie Lisa Forster (Ireland)

Courtney Foster (USA)

Carola Gegenbauer (Germany)

Erato Sofia Georgakopoulou (Greece)

Karolina Malgorzata Grzyb (Poland)

Itai Keshet (Isreal)

Emmanuelle Maddocks (France)

Iñaki Andoni Maillard San Jorge (Mexico)

Rónan McGee (Ireland)

Adrian Nicolae (Romania)

Alexandra Pană (Romania)

Charlotte Poigné (Germany)

Dalibor Rogan (Croatia)

Stefanie Röttger (Germany)

Ana-Violeta Sacaliuc (Germany)

Frank Schiller (Germany)

Sabine Stang (Germany)

Daniela Stoycheva (Bulgaria)

Boyan Tanev (Bulgaria)

Réka Török (Romania)

Ying Ying Tammy Tsoi (United Kingdom)

Ana Iuliana Varvara (Romania)

Diana Amado (Portugal)

Tobias Buchmann (Germany)

Aurore Colella (France)

Lili Deyanova (Bulgaria)

Michaela Dienhart (Germany)

Hristina Dojcinova (Macedonia)

Laura Flamm (USA)

Ewelina Gulbinowicz (Poland)

Laura Jin (South Korea)

Niall Judge (Ireland)

Claus Königs (Germany)

Elodie Lafitte (France)

Anke Müller (Germany)

Anna Niemann (Germany)

Deniz Özgür (Germany/Turkey)

Cristina Prata (Romania)

Robert Richter (Germany)

Claudia Roese (Germany)

Annette Rothfuß (Germany)

Sonja Schröder (Germany)

Fabio Speciale (Italy/Switzerland)

Milos Stanojevic (Serbia)

Maria Staszkiewicz (Poland)

Filip Tosevski (Macedonia)

Ana Trias (Uruguay)

Meredith Tunick (USA)

Vladimir Varavkin (Russia)

Denise von der Osten (Germany)

Oguzhan Yanarisik (Turkey)

Wan Tung Perlie Yu (United Kingdom)

Mareike Ahrens (Germany)

Matthieu Bertrand (France)

Inga Buchkremer (Germany)

Chi-Lun Chung (Taiwan)

Elisabeth Cousin (France)

Marie-Pascale Doré (Canada)

Marie-Thérèse Irmgard Fuchs (Germany)

Maria Codruta Guran (Romania)

Katharina Heiß (Germany)

Radko Hokovský (Czech Republic)

Peter Christopher Hughes (USA)

Stephanie Jensen (USA)

Karnchanok Khunmuang (Thailand)

Jens Koslowsky (Germany)

Göksel Kuşlu (Turkey)

Konstantina Lakafosi (Greece)

Lina Li (China)

Tatjana Manne (Latvia)

Joseph Anthony McHale (Ireland)

Ghislain Nicolas (France)

Anja Petri (Germany)

Nadja Maria Podzimek (Germany)

Djordje Popovic (Serbia)

Julija Postolova (Macedonia)

Denis Presova (Macedonia)

Nadina Rončević (United Kingdom/Bosnia)

Türkay Sipahi (Turkey)

Fabio Speciale (Italy/Switzerland)

Aleksandar Trivic Lovcanski (Serbia)

Ioannis Tsantoulis (Greece)

Derviş Fikret Ünal (Turkey)


Anke Barnewold (Germany)

Marvin Cuschieri (Malta)

Mladen Dragasevic (Montenegro)

Nina Eschke (Germany)

Manasi Shailaja Gopalakrishnan (India)

Anna von Groote (Germany)

Anna Catharina Holl (Germany)

Martina Jüttner (Germany)

Myong Chol Kim (North Korea)

Brenda Kramer (Netherlands)

Olga Latenina (Russia)

Irina Leonenko (Ukraine)

Fabian Lohne (Germany)

Oliver Lorenzen (Germany)

Thomas Malick (USA)

Liesa Naumann (Germany)

Velyana Nickolova (Bulgaria)

Elif Özkaragöz (Turkey)

Mariyana Radeva (Bulgaria)

Song Ho Ryang (North Korea)

Valdet Sadiku (Kosovo/Albania)

Kristina Saikeviciutè (Lithuania)

Onur Saylan (Turkey)

Christiane Sieveking (Germany)

Arnar Sigurdsson (Iceland)

Inga Skucàité (Lithuania)

Eunsi So (South Korea)

Luca Tagliaferro (Italy)

Christiana Tings (Germany)

Zeynep Turhalli (Turkey)

Kalman Varga (Romania)

Catalina Villegas (Colombia)

Eva Maria Ares Alvarez (Spain)

Ali Aybey (Turkey)

Annamaria Bonnici (Malta)

Ayse Aslihan Celenk (Turkey)

Nickolaos D Chasiotis (Greece)

Gueorgui Dimitrov (Bulgaria)

Henning A. Fahland (Germany)

Anna Karin Hedin (Sweden)

Fabian Johannes Kaiser (Germany)

Susanne Kiefer (Germany)

Nenad Koprivica (Montenegro)

Christian Krappitz (Germany)

Laetitia Kraus (Germany)

Kristina Kurze (Germany)

Kostadin Kus Ivanov (Macedonia)

Young Hee Lee (South Korea)

Maria Listrovaia (Russia)

Wei-Chieh Lin (Taiwan)

Marisa Mac Isaac (USA)

Alexandra Iulia Mihai (Romania)

Johannes Noack (Germany)

Zübeyde Öztürk (Turkey)

Ana Plecas (Serbia)

Eduardo M. Quintana Pacheco (Mexico)

Daniella Désirée Schneider (Germany)

Katherine M. Simpson (USA)

Lubos Slovak (Slovenia)

Dane Taleski (Macedonia)

Erman Topcu (Turkey)

Christian T Weitzel (Germany)

t

Christel Bade Rubio (Mexico)

Caroline Blanchard (France)

Pavol Borovsky (Slovenia)

Monika Botz (Poland)

Céline Agnès Domecq (France)

Stephanie Ducreux (France)

Katrin Fuhrmann (Germany)

Christoph Gammler (Germany)

Anita Jasnos (Poland)

Eva Jeslínková (Czech Republic)

Chol Nam Jong (North Korea)

Branislav Karadzic (Montenegro)

Serah Kekeç (Turkey)

Linda Kopecká (Czech Republic)

Gabriel Miedzianowski (Poland)

Ksenija Milivojevic (Serbia)

Nilüfer Mirel (Turkey)

Michael Mizhinski (Russia)

Vasko Naumovski (Macedonia)

Robert Olma (Germany)

Aurora Quesada Hernández (Spain)

Ashkaan Rahimi (USA)

Ung Chol Ri (North Korea)

Joseph M. Sandor (USA)

Ana Sentis-Roqué (Spain)

Patrick Schäfer (Germany)

Zsófia Sipos (Hungary)

Bianca Cornelia Sokola (Germany)

Núria Solano Dalmau (Spain)

Jobst-Clamor Wellenkamp (Germany)

Martin Zimmek (Germany)

Maria Barlou (Greece)

Markus Brock (Germany)

Olga Cajide Doval (Spain)

Marisol Cárcamo Crespo (Chile)

Rebecca Anne Clark (United Kingdom/Germany)

Damir Davidovic (Montenegro)

Ketil Magnus Dokset (Norway)

Susan Lynn Dortants (USA)

Justin James Earl (USA)

Ulrike Ellmann (Germany)

Oliver Carsten Füg (Germany)

Sujata Ghoraj (Germany)

Slobodanka Goseva (Macedonia)

Iwona Hamulecka (Poland)

John Earl Hasler (USA)

Anton Horshkov (Ukraine)

Yuki Itakura (Japan)

Julia Keutgen (Belgium)

Martina Kuhlmann (Germany)

Suyoung Lee (South Korea)

Christine Melchert (Netherlands/Germany)

Shogo Ohira (Japan)

Florian Osterloh (Germany)

Vladimir Pavicevic (Montenegro)

Frederick James Pfarrius (USA)

Svetoslav Pintev (Bulgaria)

Rastislav Prokopic (Slovenia)

Andreas Seip (Germany)

Kaoru Shimizu (Japan)

Ksawery Filip Sommerfeld (Poland)

Tristan Suffys (France)

Max Wirsching (Germany)

klapp-Text

Stefan Brost (Germany)

Viktor Dovhan (Ukraine)

Esther Fittinghoff (Germany)

Johannes Hanfland (Germany)

David Hartstone (Ukraine)

Glori Husi (Albania)

Samia Kabariti (United Kingdom/Jordan)

Maria A. Kapustina (Russia)

Saban Kardas (Turkey)

Rainer Lückheide (Germany)

Boris Mesaric (Slovenia)

Antonio Milososki (Macedonia)

Rebecca Neumann Monteiro (Germany/Brazil)

Narcisa Poturak (Bosnia-Herzegovina)

Dejan Siljanovski (Macedonia)

Jan Sötebier (Germany)

Gülcin Zeynep Uruk (Turkey)

Robert Velikonja (Slovenia)

Alena Vysotskaya (Bulgaria)

Domen Zadravec (Slovenia)

Ypek Aynuksa (Turkey)

Frederik Becher (Belgium)

Tomislav Belovari (Croatia)

May Brüggemann (Germany)

Karlo Culo (Croatia)

Michelle Daley (USA)

Matthew Downey (United Kingdom)

Tatjana Filipova (Bulgaria)

Elisabeth Glas (Switzerland)

Sylwia Golonka (Poland)

Seyda Hanbay (Turkey)

Lars Kindervater (Germany)

Rolf Peter (Germany)

Julia Pilgrim (Germany)

Shamal Ratnayaka (United Kingdom)

Bernd Schumacher (Germany)

Karlis Svikis (Latvia)

Alina Tanasescu (Romania)

Andjela Bajramovic (Germany)

Mengning Chen (China)

Xavier De Poliganc (France)

Marta Fiorencis (Italy)

Maria Gaitandjieva (Bulgaria)

Alina-Alexandra Georgescu (Hungary)

Jordi Gómez Jiménez (Spain)

Ermir I. Hajdini (Albania)

Alexandra Halpern (Germany)

Heike Hennmann (Germany)

Virginia Horstmann (Ireland)

Saulius Lukas Kaleda (Lithuania)

Toni Luksic (Croatia)

Honor Mahony (Ireland)

Sibel McGee (Turkey)

Holger Moroff (Germany)

Kirill Osyatinski (Hungary)

Andrea Powell (USA)

Fabian Seiderer (Germany)

William F. Stephens (USA)

Jadranka Tadic (Croatia)

Anna Titkoya (Russia)

Heiner Walbaum (Germany)

Karen Carsten (Canada/Germany)

Stefan Gänzle (Germany)

Karsten Geburtig (Germany)

Andreas Geiger (Germany)

Berthold Hoffmann (Germany)

Martin Kagel (Germany)

Stephan König (Germany)

Ashley Maxon (USA)

Ann Mettler (Germany/Sweden)

Jo-Ann Ong (Singapore)

Christiane Schleithoff (Germany)

Maya Voynova (Bulgaria)

Katharina von Schnurbein (Germany)

Mid-Career Training and Summer Schools

Rajendra Antony (India)

Volker Bache (Germany)

Jude Callistus Chukwurah (Germany)

Juan Carlos Iniesta Corbacho (Spain)

Ionna-Despoina Mersinia (Greece)

Aminath Shazlee Mohamed (Maldives)

Franz A. Wenzel (Germany/USA)

Fazeela Ahsan (Sri Lanka)

Carolina Albuquerque Silva (Brazil)

Carla Aragao (Brasil)

María Inés Avellino Buccino (Uruguay)

Rafael Antonio Delgado Elvir (Honduras)

Mona Greer (Syria)

Aline Lazarín Müller (Brazil)

Lena Le (Vietnam)

Shirley Medina-Jimenez (Peru)

Mariano Nascone (Argentina)

Michel Ndayikengurukiye (Burundi)

Guy Marcel Nono (Cameroon)

Valeria Elizabeth Novak (Argentina)

Shreya Pandey (India)

Ricardo Luís Paxaio (Brasil)

Norberto Pontiroli (Argentina)

Zumrad Sagdullaeva (Uzbekistan)

Natasha Suñe (Argentina)

Daniel Yeboah (Ghana)

Jiuan Zhang (China)

Leticia Anoro Falcon (Spain)

Arman Bekbergenov (Kazakhstan)

Cong “Sharon” Du (China)

Isabelle Grohe (Germany)

Alper Emre Güler (Turkey)

Cosmas Jacobi (Germany)

Jian Jiang (China)

Manuel Montiero (Portugal)

Pablo A. Morales Andrade (Ecuador)

Seong-Eun Oh (South Korea)

Yvonne Trauschies (Germany)

Eveline Visbeck (Germany)

Cord Wiesner (Germany)

Pedro Baez (Paraguay)

Roshene S Betton (Jamaica)

Corinna Frances O. Cabanilla (Philippines)

Ernesto Orlando Calderón Moscoso (Bolivia)

Samantha Chaitram (Trinidad and Tobago)

Martin Edjabou Aqtime Gnouleleng (Togo)

Atembeshu Miranda Fondem (Cameroon)

Daniel Walusako Wycliffee Ghambi (Malawi)

Emmanuel Dieudonné Kam Yogo, (Cameroon)

María Noel López (Uruguay)

Silvana Soledad Loto (Uruguay)

Nahuel Oddone (Argentina)

Daniela Perrotta (Argentina)

Emanuel Porcelli (Argentina)

Rafael Reis (Brazil)

Markus Backes (Germany)

Wan-Ting Chang (Taiwan)

Georg Clemens (Germany)

Lukas Ernst (Germany)

Madhab Raj Ghimire (Nepal)

Christopher Hasenkamp (Germany)

Zakinos Koen (Greece)

Florian Koenig (Austria)

Vasileios Ioannis Koukoulakis (Greece)

Isabel Orland (Germany)

Manuel Gerardo Orta Nino (Venezuela)

Vagia Danai Panppoulou (Greece)

Ying Song (China)

Ana Maria Trias Lopez (Uruguay)

Mouhamed Assani (Benin)

Kalifa Sougue (Burkina Faso)

Bouréhima Ould Aidara (Ivory Coast)

Belarmino Monteiro Silva (Kap Verden)

Nana Antwiwaa Dodoo (Ghana)

Alpha Yaya Diallo (Guinea)

Salhatou Amani (Niger)

Felix Y. Pwol (Nigeria)

James Freeman (Sierra Leone)

Kassah Traoré Zouréhatou (Togo)

Daouda Fall (Senegal)

Jonas Dedou P. Hemou (Togo)

Abel Essien Essien (Nigeria)

Gaspard Akou Adjogou (Senegal)

Sonja Fechtner (Germany)

Johanna Renee Herman (USA)

Vasilios Kempapsis (Greece)

Fabian Kohlhof (Germany)

Alexandra Kryaneva (Russia)

Georgios Iliopoulos (Greece)

Lea Jaletzke (Germany)

Philip Maessoumi (Germany)

Müge Özercan Pasaoglu (Turkey)

Mehmet Omur Pasaoglu (Turkey)

Maira Serrano Prados (Panama)

Suobin Wang (China)

Katharina Wenzel (Germany)

Pinar Yildizhan (Turkey)

Gabriela Zaujecova (Slovakia)

Francisco Marcos Zorrilla Mateos (Mexico)

Atannon Athanase (Benin)

Daria Michelle Cave (Barbados)

Chrysantus Ayangafac (Cameroon)

J.B Cronje (South Africa)

Antony Dawson D'silva (India)

Daouda Fall (Senegal)

Liwaaddine Fliss (Tunisia)

Alvaro García Otorola (Costa Rica)

Luciana Victoria Gil (Argentina)

Monica Hangi (Tanzania)

Chaminda Hettiarachichi (Sri Lanka)

Ibi Ikpoki (Nigeria)

Apronius Mbilinyi (Tanzania)

Marcelo Mondelli (Uruguay)

Ambassador Onoja (Nigeria)

Damián Paikin (Argentina)

Bala Kumar Palaniappan (Malaysia)

Tobias Milward (Malawi)

Safari Vincent (Rwanda)

Xing Ruilei (China)

María Emilia Yugovich Medina (Paraguay)

Olga Konyo Add (Guyana)

Florencia Antia (Uruguay)

Walter J. Alexander (Guyana)

Tricia Barrow (Trinidad and Tobago)

Tamian Beckford (Jamaica)

Yldiz Pollack-Beighle (Suriname)

Sherwin Bridgewater (Trinidad and Tobago)

Natalia Carrau (Uruguay)

Norma Cerrato (Honduras)

Jane Chow –Coleman (Belize)

Fabiano De Andrade Corrêa (Brazil)

Alvaro Cuadros Sagárnaga (Bolivia)

Rizki Damayanti (Indonesia)

Jessica Jones (Barbados)

Faith Chimwemwe Kazembe (Malawi)

Phyo Win Latt (Myanmar)

Nelson Magbagbeola (Nigeria)

Larona Makgoeng (Botswana)

Stephen Oswald Maluka (Tanzania)

Augustine Mandigora (Zimbabwe)

Allister Mounsey (Saint Vincent and the Grenadines)

Mauren Navarro Castillo (Costa Rica)

Jean Emile Nkiranuye (Rwanda)

Gbadebo Odularu (Nigeria)

Andrianaivo Régis Rakotomanana (Madagascar)

Mercedes Retamoso (Uruguay)

Ximena Romero (Peru)

Beatriz Véliz Argueta (Guatemala)

Karma Wangchuck (Bhutan)

Wird geladen